Что такое безвоздушная покраска?

Що таке безповітряне фарбування?

Що таке безповітряне фарбування?

Для того щоб зробити фарбування будь-яких поверхонь, потрібні чималі витрати, а також відповідні ресурси. Але можна значно спростити роботу, якщо застосовувати сучасні методики, що дозволяють фарбувати без повітря. Спробуємо розібратися, що таке безповітряне фарбування?

Особливості методу

Для цього способу використовується спеціальне обладнання, що дозволяє наносити барвник суцільним потоком без присутності повітря.

Особливості методу такі:

 • розпилення проводиться за рахунок гідравлічного тиску;
 • барвистий пігмент подається в розпилюючий пристрій і вилітає з нього, дотримуючись високої швидкості, поступово сповільнюючись;

Головною перевагою методу є можливість одержання рівномірного покриття. Метод застосовують для фарбування великих конструкцій чи об’ємних поверхонь. Агрегати, які пропонує компанія Тweko, що дозволяють фарбувати без повітря, можуть працювати з різними складами, що фарбують. Можлива обробка різних поверхонь та матеріалів.

безвоздушная покраска

Переваги методу

Головний плюс цього методу – можливість наносити барвник товстим шаром і застосування малої кількості розчинників. У барвистому потоці відсутня повітряні маси, у яких можуть потрапити пил і забруднення. Це забезпечує рівномірний та якісний шар фарбування. При цьому зменшується кількість використовуваних матеріалів, заощаджується людські трудовитрати.

Серед інших плюсів варто виділити:

 • механізацію процесу;
 • прискорення роботи;
 • можливість отримати рівне та гладке покриття;
 • не потрібно обладнати додаткову вентиляцію, оскільки кількість розчинників, що використовуються, зведено до мінімуму;
 • можна створювати товстий шар;
 • економічна витрата барвників.

Роботи з безповітряним обладнанням вважаються безпечнішими.

Особливості технології

На вигляд краскопульт для фарбування без повітря схожий на пневматичний пристрій, ось тільки не використовується повітря. Для найбільшої зручності передбачено встановлення розпилювача на спеціальній переносній конструкції.

Важливо для проведення робіт купувати якісне та надійне обладнання. Усі ущільнювачі конструкції мають бути герметичними. Важливо, щоб був присутній запобіжник. Рукоятка має бути покрита протиковзким складом.

Не варто вибирати пристрій із пластику через його недовговічність та малу надійність. Оптимальний варіант – металева установка. Якщо працювати доведеться на невеликій площі, краще купити компактний варіант.

Підготовчі роботи

Перед першим використанням пульверизатора потрібно його налаштувати, а також перевірити можливість роботи. Достатньо взяти звичайний лист та обробити його з обладнання. Якщо після процедури потіки залишилися рівними, можна й надалі працювати. Якщо покриття вийшло нерівномірним, краще взяти склад з більшою в’язкістю або зробити параметри подачі інтенсивності барвника.

При підготовчих роботах слід виконати таке:

 • через дрібнозернисту сітку пропустити барвник і обробити його через фільтраційний матеріал;
 • розмістити шланг подачі в ємність з фарбувальним складом, а дренаж туди, де неякісна фарбувальна речовина;
 • активувати обладнання для фарбування без повітря;
 • коли фарба подаватиметься через дренаж, трубку поміщають у ємність;
 • шланг, який відповідає за всмоктування, з’єднують з дренажним, використовуючи кліпсу;
 • їх поміщають у бак із лакофарбовим складом;
 • після 30 с. роботи потрібно вимкнути компресор.

Якщо фарбувати доведеться стіни, фасади, вироби із металу, спочатку обов’язково наповнюють шланги. Перевіряють готовність обладнання до роботи, встановлюють необхідний режим, очікують рівномірного надходження складу. Потім обов’язково фарбопульп ставлять на запобіжник, а в самому обладнанні знижують тиск.

При запуску агрегату роблять налаштування необхідного тиску і приступають до робіт.

Можна купити описуване обладнання двох видів. В одному резервуар є вбудованим, в іншому – місткість розташовується окремо і з’єднується шлангом. Моделі другого типу підходять для використання у побутових умовах, з роздільним – для виробничих підприємств.

Ми розібралися, що таке безповітряне фарбування і які переваги має цей метод. Обладнання для безповітряного фарбування чудова альтернатива звичному пневматичним фарборозпилювачам. Сучасна технологія дозволить фарбувати різні типи поверхонь.