Приточные установки

Припливні установки

Припливні установки промислові є цілим комплексом з безліччю каналів і відводів для рециркуляції та припливу повітряних мас. Припливно-витяжні модифікації розраховані на роботу циркуляційного обладнання.

Пристрій

Компанія TWEKO у фарбувальних камерах використовує систему повітряних каналів та ходів. Передбачені моделі з повним циклом робіт, починаючи від підготовки поверхні, закінчуючи висушуванням та наданням поверхні потрібного рівня шорсткості чи матовості.

Комплектація припливних установок у фарбувальних та дробоструминних камерах:

 • корпусна частина, що взаємодіє з усіма сполученими деталями;
 • набір фільтрів, що очищають повітряне наповнення відсіку від пилу, дрібнодисперсних частинок, вологи, хімічних реагентів;
 • вентилятор, який відповідає за надходження «вуличного» повітря з подальшою його подачею всередину (від потужності агрегату з пропелерами залежить обсяг одержуваних атмосферних мас);
 • клапан відповідає за зупинку повітряного потоку при вимиканні пристрою;
 • пристрій калориферного типу нагріває необхідні секції до необхідної температури;
 • пригнічувач шуму сприяє зниженню звукового вібраційного супроводу;
 • гранично чітке проходження атмосферних потоків створеними магістралями.

Види припливних установок

Розглянуте обладнання поділяється на кілька різновидів за принципом раби та призначенням. Реалізовані припливні установки:

 1. З нагрівальними та охолодними секціями. Температура коригується у кількох напрямках, доводиться до комфортного рівня.
 2. Рециркуляційні системи. Вони працюють із зворотним переміщенням повітряних потоків. При цьому спостерігається рециркуляція повітря та економічне витрачання електроенергії.
 3. Автоматичні комплекси, які зручніші за всіх зазначених аналогів, через роботу в комплексі», починаючи від запуску, закінчуючи очищенням фільтрів.

Застосування

Побутові припливні установки призначені виключно для дому. До них відносяться повітряні клапани, провітрювачі та бризери. У промислових моделях потужність набагато більша, вони розраховані на повітряний обмін у великих приміщеннях.

До корпоративних різновидів відносяться установки наступних типів:

 • дахові, настінні, підлогові;
 • моноблок з готовим оформленням, в якому всі частини зібрані в один вузол;
 • набірні варіанти на кшталт конструктора, що збираються з окремих вітчизняних чи зарубіжних елементів.
 • з електронагрівачем (функціонують від мережі, не вимагають хибного монтажу, зате збільшують комунальні витрати);
 • рідинного типу (під’єднуються до опалювального вузла, дорожче за електроустановки);
 • з фреоновим або водяним холодоагентом;
 • канальні та компактні модифікації.

Техсервіс Твеко пропонує припливні установки всіх видів спеціалізованих камерах. Сушильні та дробоструминні комплекси орієнтовані на професійну експлуатацію, підходять для галузей, пов’язаних з машинною, вагонною, судновою, верстатною, комунальною будовою.

Принцип роботи

Працюють припливні установки під тиском, що створює вентилятор. Повітряні маси проникають решітчасту засувку, яка захищає від сторонніх предметів, комах, птахів. Контроль рівня подачі здійснюється за допомогою клапана, що відкриває та закриває заслінки. Від положення останніх залежить обсяг повітря, що надходить.

Після попадання всередину потік проходить фільтрацію (одиночну або багатоступінчасту), залишаючи більшу частину шкідливих та небезпечних домішок. При досягненні оптимальної температури очищені атмосферні маси відразу надходять до кімнати або будівлі через дифузори та решітки.

Якщо кліматична обстановка зовні не прийнятна, повітря попередньо подається на охолоджувальний елемент, що нагріває. В останньому випадку утворюється конденсат, який проходить через уловлювач крапель, щоб уникнути пошкодження системи. Залишки вологи фокусуються в піддоні з нержавіючої сталі або іншого антикорозійного матеріалу. Зовні випаровування виводяться за допомогою дренажного відведення або патрубка.

Приточні установки під час роботи видають шумові та вібраційні хвилі. Проблема вирішується шляхом монтажу вентилятора із глушником. Деталі поділяються на пластинчасті та трубчасті модифікації. Вони являють собою агрегати із зовнішньою частиною, обладнаною повітропроводами, або зробленими із звукопоглинаючого матеріалу, що витримує потужний потік повітря.

Монтаж припливної установки вимагає чималих тимчасових та трудових витрат. Якщо Ви не маєте відповідного досвіду, інструкція не допоможе. Рекомендовано звертатися до професіоналів, щоб повітря подавалося та виводилося в потрібному напрямку.