КАМЕРА АБРАЗИВОСТРУМЕНЕВОГО ОЧИЩЕННЯ ДЛЯ BADOR ВІД TWEKO

У 2018 році до нас надійшов запит на камеру абразивоструменевого очищення від Миколи Миколайовича, власника компанії Бадор, яка займається виробництвом різноманітних напівпричепів і кузовів для автотранспорту. Як кабіна для даної камери використовується чинна будова Замовника з внутрішнім розміром 15х6х6м, а нами було змонтовано комплекс обладнання для автоматичного збору і регенерації абразивного матеріалу і система вентиляції та видалення пилу.

Автоматичний збір дробу виконується за допомогою скребкової підлоги, яка має 6 поздовжніх модулів довжиною по 15 м, і одного поперечного модуля, який розташований по середині поздовжніх. Поздовжні модулі зіскрібають абразив і пил з підлоги камери та спрямовують до поперечного, а поперечний, своєю чергою, направляє дріб до приямка під норією.

Система регенерації дробу складається з ковшового транспортера-норії, сепаратора дробу і бункера накопичувача. Норія, в зібраному вигляді має висоту 7500 мм, за допомогою мотор-редуктора і стрічки з ковшами норія підіймає дріб і пил з приямка на висоту до 7 метрів, звідки дріб пересипається до сепаратора. Сепаратор відокремлює великі частинки забруднень і пил від дробу яка придатна до подальшого використання і подає дріб в бункер-накопичувач. Бункер-накопичувач це місткість, що вміщає до 1 м³ дробу, через нього дріб в напівавтоматичному режимі подається до абразивоструменевих апаратів.

Система вентиляції та пилевидалення представлена у вигляді фільтровентиляційної установки з 27 фільтрувальними картриджами. Потужна відцентрова вентиляційна установка, продуктивністю 27500 м³ / год, забезпечує активне видалення запиленого повітря з камери. Фільтровентиляційна установка обладнана автоматичною системою очищення фільтрувальних картриджів за допомогою зворотних потоків стиснутого повітря.

КОМПЛЕКС ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ

У 2015 році до нас надійшов запит на розробку комплексу обладнання для фарбування та дробоструменевого очищення великогабаритних металевих виробів. Комплекс повинен забезпечувати повний цикл робіт з підготовки виробів до фарбування – очищення від окалини, іржі та інших забруднень, подальшим нанесенням і висушуванням лакофарбового покриття. Ми запропонували облаштувати малярну ділянку камерою абразивоструменевого очищення з системами автоматичного збору, регенерації дробу і пиловидалення – фільтровентиляційною установкою.

В процесі виготовлення, технічне завдання на комплекс обладнання для фарбування було доповнено також необхідністю переміщення виробів між камерами, а також підйому виробів в камерах для фарбування дна. Для виконання цього запиту нами були розроблено і виготовлено самохідні рейкові візки з вбудованим гідравлічним підіймачем. Візки мають габаритний розмір 6х2 м. І дозволяють переміщати вироби вагою до 10 тонн між камерами фарбування, сушки, дробоструменевого очищення. Оскільки візки використовуються на малярній ділянці вони мають вибухобезпечне виконання, вони приводяться в рух низьковольтними мотор-редукторами, що отримують живлення від вбудованих акумуляторних батарей. У 2 з 5 поставлених візків вбудовані гідравлічні підіймачі, які дозволяють підіймати виріб на висоту до 2 метрів, завдяки чому оператор може проводити фарбування днища виробів.

Камера абразивоструменевого очищення має внутрішні розміри 12,5х6х5 метрів, кабіна виконана зі сталевого каркаса з панелями з оцинкованої сталі, з внутрішньої сторони обшиті захисним гумовим листом, який перешкоджає відбиванню дробу в оператора під час очищення, а також деформації камери. Система збору дробу реалізована у вигляді автоматичної скребкової підлоги, яка збирає дріб по всій площі камери й подає її до системи регенерації дробу. Система регенерації спочатку підіймати дріб ковшовим елеватором на висоту до 6 метрів, а далі очищає її від великих часток і пилу, які не придатні для подальшого використання, а після чого подає очищений дріб в бункер накопичувач який з’єднаний з апаратом дробоструменевого очищення. Таким чином в камері забезпечений замкнутий цикл руху дробу, завдяки чому значно зростає ефективність дробеструменевого очищення.

Камера фарбування має внутрішні розміри 12х6х5 м, а камера сушки – 10х4х4,3 м, завдяки чому на вироби наноситься якісне лакофарбове покриття та ефективно висушується, при мінімальних витратах енергоносіїв. Камера сушіння має дві термовентиляційні шафи з високоефективними вентиляційними установками, продуктивністю до 25000м³ кожна, нагрівання повітря виконується за допомогою електричних теплообмінників, сумарна споживана потужність становить 45-135 кВт / год. Камера фарбування має дві припливні термовентиляційні шафи та одну здвоєну витяжну вентиляційну шафу, які забезпечують повітряний потік 70000 м³/год, а нагрів повітря виконується за допомогою двох електричних теплообмінників, сумарне споживання електроенергії становить 60-180 кВт / год. В обох камерах обладнані системи підготовки повітря, що подається з багаторівневою фільтрацією (клас очищення EU5), які разом з системами подачі та нагрівання забезпечують інтенсивний і рівномірний обдув виробів, чистим, нагрітим до заданої температури повітрям, завдяки чому створюється оптимальний мікроклімат, для нанесення і висушування лакофарбового покриття, всередині камер.