Малярна ділянка Запорізького Ливарно-Механічного Заводу

У 2018 році в відділ продажів нашої компанії надійшов запит на Камеру фарбувально-сушильну і Камеру абразивоструменевого очищення, від представників ТОВ «ЗЛМЗ». В ході переговорів, тривалістю в рік ми, спільно ЗЛМЗ, сформували технічне завдання і склали детальний план будівництва малярного ділянки в цілому. Для реалізації даного проекту потрібно було перш за все виконати роботи з проектування нового малярного ділянки на підприємстві, узгодження проекту з місцевими органами влади, провести оцінку впливу на навколишнє середовище, при цьому дотримуючись найсуворіших правил з охорони праці та пожежної безпеки…

Наступним етапом після проектування стало виконання будівельно-монтажних робіт – потрібно демонтувати бетонну основу глибиною до 1,5 метра, а після чого облаштувати фундаментну плиту для установки обладнання з вбудованими технологічними приямками для вентиляції і роботи обладнання, рейковим шляхом для подачі виробів в робочі зони камер…

Малярна ділянка виробництва – це досить енерговитратна ділянка. Оскільки для забезпечення високої продуктивності і створення безпечних умов праці потрібно створювати колосальний повітряний потік в камері фарбування – до 100000 м. Куб./Год, при цьому нагріваючи повітря до дельти в 35 °C в режимі фарбування і до + 80 °C в режимі сушіння – така фарбувальна камера, з електричним нагрівом повітря споживає до 500 кВт/год електроенергії. Камера абразивоструменевого очищення витрачає до 12 м. Куб./Хв, 8 атм, стисненого повітря, при цьому споживає до 50 кВт електроенергії на годину. Сумарне споживання електроенергії малярною ділянкою досягає 700 кВт/год. Природно для забезпечення такого обсягу електроенергії було потрібно прокладати окрему лінію електропередачі від ТП, протяжністю 240 метрів і це також увійшло в обсяг робіт, виконуваних нашою компанією в рамках реалізації даного проекту.

У комплект поставки обладнання увійшли: Камера фарбувально-сушильна, Камера абразивоструменевого очищення, два самохідних рейкових візки, апарат абризівоструменевого очищення, безповітряний фарбувальний апарат високого тиску, компресорна з ресиверами і осушувачами повітря, комплект підйомно-пересувних платформ для фарбування великогабаритних виробів, кабіна для зберігання і приготування фарб…

Камера фарбувально-сушильна і камера абразивоструменевого очищення тупикового типу, розташовуються за межами основного виробничого приміщення, приєднуючись до нього лицьовій стіною з воротами. Обидві камери мають внутрішній розмір 16180х6000х5500 міліметрів, а спільно з рейковими візками дозволяють ефективно обробляти вироби габаритними розмірами до 15х4х5 метрів і вагою до 20 тон! Обидві камери мають відмінні показники енергоефективності, оскільки вони герметичні і виконані з сендвіч панелей з пожежобезпечним наповнювачем – мінеральною ватою, товщиною 100 мм. Фарбувальна камера має три ряди герметичних енергоефективних світлодіодних світильників, забезпечує освітленість всередині кабіни не менше 800 люкс, що дозволяє найкращим чином наносити лакофарбове покриття на найрізноманітніші вироби.

Комплект підйомно-пересувних платформ, вбудованих в фарбувальну камеру дозволяють швидко пересуватися операторам всередині камери і обробляти вироби висотою до 6 метрів. Платформи пересуваються в трьох напрямках – на всю довжину уздовж стін камери, по всій висоті камери, а також від стіни на відстань до 1500мм. Платформи приводяться в рух за допомогою стиснутого повітря, що робить їх вибухобезпечними і дозволяє використовувати в умовах фарбувальної камери.

Камера абразивоструменевого очищення (КАСО) має систему автоматичного збору і регенерації дробу і сміття. За збір і транспортування відповідає система скребкової підлоги, яка складається з п’яти поздовжніх ліній і однієї поперечної, які синхронними поступальними рухами переміщують дріб до приямку елеватора. Далі елеватор піднімає дріб на висоту до 7 метрів, звідки вона надходить в сепаратор барабанного типу. У сепараторі дріб просівається і очищається від великих забруднюючих часток, а дрібний пил відводиться через пиловиводящі канали в фільтрувальну установку. Після проходження сепаратора дріб в автоматичному режимі надходить в бункер накопичувач в який вбудовано апарат абразивоструменевого очищення. Таким чином камера абразивоструменевого очищення забезпечує повністю автоматичний збір, регенерацію і подачу до повторного використання дробу – замкнутий цикл. За створення безпечних і комфортних умов праці в КАСО відповідає система пиловидалення яка представлена ​​двома високоефективними фільтрувально-вентиляційними установками ФВУ-18, вона оперативно виводить запилену газоповітряну суміш з камери, фільтруює її і викидає в атмосферу.

Компресорна станція представлена ​​високопродуктивним гвинтовим компресором Remeza ВК120, продуктивністю до 16000 літрів в хвилину при 8 атмосферах тиску, ефективної установкою осушувачем повітря – виморожувателем, 4 ресиверами для стисненого повітря об’ємом до 1000 л кожен. У комплект обладнання входить Апарат безповітряного фарбування Wiwa Airless 140032 RS / F Phoe, абразивоструменевий апарат CLEMCO SCWB – 2452, 200 л. з повним комплектом костюма оператора і засобів індивідуального захисту. А для забезпечення пожежної безпеки малярний ділянку обладнаний системою автоматичного порошкового пожежогасіння, пожежною сигналізацією та підключенням її до місцевих служб пожежогасіння.

Напевно, виробництво обладнання було не найскладнішим в реалізації даного проекту, набагато складніше було правильно скласти технічне завдання, виконати проектування, конструкторську розробку, узгодити всі процеси і етапи реалізації: будівництво, прокладка комунікацій, пожежна безпека… При цьому, дотримуючись найсуворіших правил охорони праці що діють на підприємстві ТОВ «ЗЛМЗ», ПАТ «Запоріжсталь» і у всьому Холдингу Метінвест. А також знайти надійних підрядників, узгодити і організувати їх роботу все спланувати і вкластися в графік.

Даний проект дав нашій компанії безцінний досвід реалізації комплексного і складного об’єкта, до того ж для одного з найбільших підприємств України – Холдингу Метінвест! Реалізація такого проекту, в черговий раз підтверджує, можливості нашої компанії по створенню і впровадженню найскладніших технологічних комплексів для малярного відділення будь-якого, навіть самого вимогливого Замовника.