Малярна камера для ТОВ “Круг – ТЕТ”

У відділ продажу нашої компанії надійшов запит від представників компанії ТОВ «Круг-ТЕТ», яка знаходиться в Черкасах, на розробку та виготовлення малярна камера на два робочих пости. Мета – для фарбування КУНГів, автотранспорту та пристосувань для експедиційних автомобілів на базі вантажівок різних габаритів. Було прийнято рішення виготовляти камеру прохідного типу, що є великою перевагою перед тупиковими камерами.

Малярна камера дообладнана газосигналізатором, який вимірює концентрацію горючих газів до вибухового стану та сигналізує про наявність такої концентрації, маючи декілька порогів спрацювання. Даний сигналізатор реагує на випаровування та гази від розчинників, лаків та фарб всіх виробників таких матеріалів.

Дані пости об’єднані в одну малярну камеру, але мають 2 цілком різних способи застосування, а саме:

  • при закритих воротах, що розділяють їх в середині камери, пости працюють незалежно один від іншого, мають свою автоматику та органи управління, які в свою чергу керую системами припливно – витяжної вентиляції, а також нагрівом зони нанесення лакофарбового покриття (чи його сушіння) незалежно одна від іншої. Це дозволяє фарбувати декілька виробів середнього габариту незалежно один від іншого різними матеріалами, за різних температур та при різному тиску на кожному пості. Чи фарбувати вироби на одному пості, а на іншому сушити пофарбовані вироби, тим самим зекономивши час у виробничому процесі.
  • при відкритих воротах в середині приміщення, пости працюють як одна велика камера, система автоматики регулює два пости одночасно, що дає змогу пофарбувати та висушити великогабаритні вироби які б не вмістили в один пост.

Малярна камера (фарбувально-сушильна) була розроблена таким чином, що групи припливної та витяжної вентиляції, а також нагріву повітря знаходились в одному приміщенні, кабіна камери в іншому приміщенні, а органи управління в спеціально виділеній кімнаті.

Монтаж даної камери було виконано за запланованим графіком та у відповідності до договору. Замовник підготував приміщення, отвори в стінах та приямки згідно креслень, до початку робіт, згідно наданої конструкторської документації. Обладнання було розроблено під приміщення замовника настільки чітко, що між стелею камери та стелею існуючого цеху відстань всього 10 мм.

Монтаж повітропроводів припливно – витяжної вентиляції та димоходів був виконаний матеріалами і спеціалістами залученої підрядної організації, яку наймав замовник. Всі роботи з прокладання повітропроводів були виконані по наданим концептуальним рішенням та кресленням нашого конструкторського бюро.

При виконанні пусконалагоджувальних робіт нашими спеціалістами було проведено навчання персоналу замовника користуванню обладнанням, принципам його роботи, та техніці безпеки при роботі обладнання.

За декілька місяців активної експлуатації, маляри замовника виявили бажання збільшити освітленість торцях та по низу одного з виробів, який фарбується на великому фарбувальному посту. Тому було прийнято модернізувати систему освітлення на даному посту фарбувальної камери. Для цього були враховані всі побажання маляра, кут нахилу світильника, місце розташування виробу та висота робочої зони в якій недостатньо освітлення для якісного нанесення лако-фарбових матеріалів. Спеціалістами нашого технічного відділу, конструкторського бюро та виробництвом було розроблено та виготовлено бокові світильники з торцевими заглушками. Вони були встановлені по кутам фарбувального посту, таке положення не забрало місце на фарбувальному посту, та повністю задовольнило малярів замовника.

На даний момент обладнання працює в штатному режимі, замовник повністю задоволений обладнанням та його роботою, про що свідчить лист-відгук.