Фарбувальна і дробоструменева камери для Азовтехгаз

Наприкінці лютого 2020 року до нас надійшов запит на комплекс обладнання, що включає фарбувальну та дробоструминну камеру для металоконструкцій. Виробнича база компанії замовника знаходиться в Маріуполі, Донецької області. Завдяки щасливому випадку наші фахівці знаходилися неподалік, у м. Запоріжжі, оперативно відреагували на запит, що надійшов, і виїхали до Замовника на об’єкт.
Компанія-замовник ТОВ “Азовтехгаз” займається постачанням технічних газів, газових сумішей та газозварювального обладнання, а також виконанням будівельно-монтажних робіт у різних сферах промислового будівництва. Максимальний габаритний розмір виробів, які планується обробляти у камерах – 12х3х3м. Камери дробоструминного очищення та фарбування дозволять підняти якість лакофарбового покриття всіх виробів із металу, які виробляє компанія.

Фарбувальна камера має два основні режими роботи – фарбування та сушіння, з температурними режимами роботи 18-24 С та 20-70 С відповідно. Камера прохідного типу, має внутрішній розмір 15х5х5м, в торцевих стінах встановлені два комплекти секційного воріт типу з автоматичним приводом. Повітря підігрівається за допомогою трьох продуктивних газових пальників, потужністю до 350 кВт кожна та теплообмінників з нержавіючої сталі, розроблених та виготовлених нашою компанією спеціально для фарбувальних камер. За освітлення в камері для фарбування відповідають два бічних і два стельові ряди високоефективних чотирилампових світлодіодних світильників, при цьому рівень освітленості всередині камери не менше 900 люкс.

Азовтехгаз

Основною особливістю даної моделі камери є те що вона має можливість зональної роботи. Три окремі термовентиляційні шафи, в комплексі зі спеціально розробленою системою автоматики та контролю дозволяють включати та експлуатувати кожну зону окремо від інших. Таким чином камера має три зони 5х5х5м, і при фарбуванні негабаритних виробів оператори камери можуть використовувати тільки одну або дві із зон. Системи автоматики та контролю в такому виконанні втричі більші, дорожчі і складніші за звичайний, але завдяки цьому при експлуатації камери витрати на електроенергію та природний газ знижуються в рази.

Камера абразивоструменевого очищення має внутрішній розмір аналогічний фарбувальній камері – 15х5х5м. Камера має герметичну кабіну, виконану у вигляді збірної сталевої конструкції із сендвіч панелями. Кабіна з внутрішньої сторони обшита еластичним м’яким матеріалом, який захищає сталеві конструкції кабіни від пошкоджень дробом, що рикошетить. Камера освітлена за допомогою двох рядів стельових, розташованих під кутом 45°, чотирилампових світлодіодних світильників, захищених від можливих механічних пошкоджень рикошетним дробом. Камера швидко та ефективно очищає запилене повітря, яке утворюється в процесі очищення, для цього вона обладнана фільтровентиляційною установкою ФВУ-30. ФВУ-30 одна з моделей фільтровентиляційних установок, розроблених нашою компанією, вона має продуктивність 30000 м. куб./год, 30 циліндричних пилових фільтрів та систему автоматичного очищення фільтрів.

Дробеструминна камера обладнана системами автоматичного збору та регенерації абразивного матеріалу, видалення пилу та сміття. У фундаменті камери облаштовані спеціальні приямки, накриті сталевими ґратами. У ці приямки зсипається дріб і сміття, що утворюється в ході очищення. У процесі роботи вони автоматично збираються скребками і прямують до приямки ковшового транспортера. Скребкова підлога рухається за допомогою надійних електроприводів, що гарантує тривалу і безперебійну роботи всієї системи. Після чого, дріб, що потрапив у приямок ковшового транспортера, піднімається і прямує до встановлення регенерації дробу – сепаратору вібраційного типу. Сепаратор вібраційного типу автоматично розділяє матеріал, що надходить на три частини: сміття і забруднення відводяться в бак для сміття, пил відводиться до фільтровентиляційної установки, а дріб, придатна до повторного використання автоматично надходить назад в апарат дробоструминного очищення. Таким чином, в камері абразивоструйного очищення створюється замкнутий цикл руху дробу, при цьому збір і регенерація дробу виконується в повністю автоматичному режимі. Всі частини та вузли камери абразивоструйного очищення – ФВУ, скребкова підлога, ковшовий транспортер, сепаратор вібраційного типу розроблені нашою компанією спеціально для застосування в абразивоструйних камерах, виготовляються на власному виробничому майданчику в м. Київ та мають підвищений ступінь надійності та ефективний захист від пошкоджень.