ДЕПО ТБІЛІСІ – ФАРБУВАННЯ ВАГОНІВ ПАСАЖИРСЬКИХ ПОЇЗДІВ

Розміри фарбувальної камери розраховані таким чином, щоб в ній одночасно могло проводитися фарбування двох вантажних або одного пасажирського вагона, і складають 32000х6600х6000h мм, причому кожна половина камери може працювати незалежно одна від одної, в одній вагон може фарбуватися, а в інший сушитися.
Фарбування вагонів в цій камері може виконуватися пневматичним способом, безповітряним або електростатичним.

ЗДВОЄНА, ФАРБУВАЛЬНО-СУШИЛЬНА КАМЕРА ПРОХІДНОГО ТИПУ, ДЛЯ ФАРБУВАННЯ І СУШІННЯ ПАСАЖИРСЬКИХ І ВАНТАЖНИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВАГОНІВ

Спеціально для даної фарбувальної камери була розроблена і реалізована унікальна система нагрівання повітря, що подається, вона може використовувати як електрику, так і дизель в якості енергоносія. Ця система дає можливість в літній час обходитися незначним обсягом електроенергії, а в зимовий додавати до нього і дизель для виходу на необхідний температурний режим.

Фарбувально-сушильна камера змонтована на рівну підлогу, а повітроводи викиду відпрацьованого повітря облаштовані в нижній частині бічних стін камери. Таке виконання викликано необхідністю Замовника в перенесенні камери в майбутньому, це дозволило не облаштовувати фундаментну основу з повітроводами для камери.

Дана фарбувально-сушильна камера складається з:

1.Кабіна камери має внутрішні розміри 32000х6600х6000h мм і захищає зону фарбування від впливів навколишнього середовища, попереджає можливість попадання пилу на пофарбовану поверхню і виконує теплоізоляційну функцію. Кабіна складається з:
● Стіни й накриття стелі виконані з сендвіч-панелей з пожежобезпечним наповнювачем, товщиною – 80 мм і гальванічним двошаровим полімерним покриттям, яке складається з листа цинку товщиною 275г / м² і шару полімерного лакофарбового покриття товщиною 0,55 мм. Панелі стійкі до впливу високими температурами (до 180 ° С) і до підвищеного рівня вологості, що дає можливість застосування камери поза приміщенням.
● Підвісна стеля-пленум очищає і рівномірно розподіляє підігріте повітря по всій площі камери. Вона виконана з профільних металевих труб і куточків, на яких фіксуються стельові фільтри з вогнестійкого матеріалу. Високоякісна фільтрація повітря забезпечується спеціально сконструйованими рамами з фільтрами, які мають відмінне периферійне ущільнення. Стельові рамки розроблені й виготовлені легкозмінними, що дає можливість проводити швидку заміну фільтрів.
● Комплект решіток підлоги з фільтрувальними касетами викиду для уловлювання лакофарбового туману та інших зважених часток в повітрі, які викидаються з камери. Касети фільтрів викиду розташовані в нижній частині бічних стін камери, вздовж цих стін облаштовані повітроводи викиду відпрацьованого повітря.
● Герметичні ворота з розмірами 4000х4700 мають оглядові вікна. Ворота секційного типу виконані з теплоізоляційного матеріалу і мають відмінне ущільнення. Фарбувально-сушильна камера має троє герметичних й утеплених сервісних дверей для проходу персоналу.
● Освітлення фарбувальної камери складається з двох верхніх, розташованих під кутом 45° до стелі, і двох бічних рядів люмінесцентних світильників, які забезпечують рівень освітленості в камері не нижче 1000 люкс, що дає можливість найкращим чином оцінювати якість нанесення ЛКП. Світильники мають ступінь захисту IP65 (водо і пило захищені).
2.Термовентиляційна група складається з чотирьох припливних і двох здвоєних витяжних термовентиляційних шаф (ТВШ). Вони забезпечують попереднє очищення, підігрів і подачу чистого повітря, а після чого очищення і викид відпрацьованого повітря. Температура задається оператором в діапазоні 16-24 ° С в режимі фарбування і 20-70 ° С в режимі сушіння. Обмін повітря зафіксовано на рівні не менше 200 і 50 раз на годину в режимі фарбування і сушіння відповідно, завдяки чому забезпечується якісний обдув і сушка забарвленого виробу, а також досягаються прийнятні умови для роботи оператора під час фарбування (відповідають стандартам ЄС з охорони праці). Кожен ТВШ складається з:
● Потужного відцентрованого вентилятора з електродвигуном, продуктивністю до 40 тисяч м³ / ч.
● В якості теплогенератора використаний теплообмінник вихрового типу з товстоплівковими металокерамічними електронагрівачами. Цей теплообмінник розроблений і виготовлений нашим підприємством спеціально для фарбувальних камер, він має особливу конструкцію, яка дозволяє знімати максимум тепла з поверхні товстоплівкових електричних нагрівачів (які й самі по собі є інноваційною розробкою нашого Українського партнера, вони на 40% ефективніші від звичайних трубчастих електричних нагрівачів). Крім того використання нашого електричного теплообмінника, при нинішній вартості природного газу в Україні, є більш вигідним ніж теплообмінника з газовим пальником!
● Шиберні заслінки подачі, викиду і рециркуляції повітря. Вони відкриваються і закриваються за допомогою електроприводів, а керує ними пульт управління з системами автоматики й контролю.
● Попередній фільтр кишенькового типу, очищає повітря перед подачею його в підвісну стелю-пленум.
3.Пульт керування з системами автоматики й контролю складається з комплекту датчиків контролю тиску, повітряного потоку, температури, різних лічильників і регуляторів і т.п., які узгоджені між собою й керують усіма вузлами фарбувальної камери. Крім того, даний пульт управління дообладнаний частотними перетворювачами, що регулюють частоту обертання електродвигунів, а разом з тим і повітряний потік в камері.