БІЛОЦЕРКОВМАЗ – ФАРБУВАЛЬНА КАМЕРА ДЛЯ ТРАКТОРІВ

Малярський комплекс призначений для нанесення і висушування лакофарбового покриття на поверхню деталей і вузлів сільськогосподарської техніки. Даний комплекс розроблений і виготовлений нами спеціально для ТОВ «Білоцерковмаз», у 2013 році.
Спочатку передбачалося що комплекс буде складатися з чотирьох камер, розташованих послідовно, один за одним, дві камери призначені для нанесення захисного лакофарбового покриття, а дві для його висушування, але другий етап створення, а саме створення третьої та четвертої камер, було перенесено на більш пізній термін, а після чого в країні настала чергова криза.

1. Конструкція і принцип дії
1.1. Кабіна комплексу виконана з металевих теплоізоляційних сендвіч-панелей з пожежобезпечним наповнювачем, і гальванічним двошаровим полімерним покриттям, що складається з шару цинку товщиною 275 мг/м² і шару полімерного покриття. Панелі стійкі до високих температур (до 180 ° С). Кабіна має дві робочі зони: 1 зона вентилювання і 2-зона остаточного осушення. Зони мають одну загальну стінку в яку вмонтовані розсувні двері для безпосереднього завантаження виробів на сушку із зони вентиляції й тристулкові розсувні ворота в кожній зоні комплексу.
1.2. Освітлення зони вентиляції комплексу складається з шести люмінесцентних герметичних світильників, закріплених на конструктиві стелі. Освітлення зони сушки складається з чотирьох стельових дволампових люмінесцентних світильників, які змонтовані на стелі зони сушки.
1.3. Стельові фільтри з негорючого матеріалу. Високоякісна фільтрація повітря забезпечується спеціально сконструйованими рамками з фільтрами, які мають відмінне периферійне ущільнення. Стельові рамки розроблені й виготовлені легкознімними, що дає можливість робити швидку заміну фільтрів.
1.4. Витяжна шафа з сухими фільтрами, розташований по центру правої стіни зони вентиляції й виконана у вигляді окремого блоку встановленого всередині кабіни. ВШ забезпечує відведення із зони вентилювання відпрацьованого повітря, за допомогою осьового вентилятора та його очищення від залишків лакофарбових матеріалів внаслідок фільтрування за допомогою двох ступенів фільтрів, І – паперовий фільтр лабіринтового типу, II – синтетичний скловолоконний фільтр. Повітря із зони сушіння забирається вентиляційною установкою, вона змонтована зовні приміщення на спеціальному майданчику, за допомогою повітряних каналів (повітроводи в комплект постачання не входять).
1.5. Термовентиляційна шафа (ТВШ), розміщена з тильного боку комплексу. Кожна ТВШ укомплектована відцентровим припливним вентилятором з постійним повітряним потоком, який забезпечує достатній повітрообмін в кожній робочій зоні під час роботи комплексу для забезпечення максимальної безпеки праці персоналу.
ТВШ камери фарбування (КФ) забезпечує забір повітря з атмосфери і його очищення за допомогою попередніх фільтрів кишенькового типу, підігрів повітря до заданої температури виконується за допомогою теплообмінника з жаростійкої стали й дизельного пальника і подальшу подачу його крізь покрівельний простір і фільтри тонкого очищення, встановлені в конструкції стелі, в кабіну комплексу.