Принцип работы покрасочной камеры

ПРИНЦИП РОБОТИ ФАРБУВАЛЬНОЇ КАМЕРИ

Фарбувальна камера являє собою спеціальне приміщення з необхідними умовами для фарбування автомобілів, які створюються за допомогою приточно-витяжної вентиляції. Ефективна вентиляційна система допомагає створити в камері мінімальне включення пилових частинок в профільтрованому і підігрітому повітрі. Оптимізована система управління дозволяє стежити за температурою і відключає нагрів при заданих параметрах. Щоб не допустити викривлення стін камери, при підвищеному тиску, у дверях вбудований пневматичний дверний клапан. Таймер вентиляційної системи дозволяє видалити шкідливі пари після проведення сушки. Вікна камери оснащені спеціальним склом, щоб уникнути неприємностей.

Щоб замовити фарбувальні камери, дробоструменевий апарат – Телефонуйте:

+380 (68) 272 87 60, +380 (50) 216 87 80, +380 (63) 411 13 18, +380 (63) 708 91 10

або пишіть на пошту: tweko2112@gmail.com

РОЗПИЛЕННЯ ФАРБИ: ПОЧАТОК РОБОТИ
Для створення рівного лакофарбового покриття потрібен певний принцип роботи та функції фарбувальної камери. Атмосферне повітря очищається від пилу, проходячи через вбудовані фільтри. Потім, вентилятор припливу відправляє його в теплообмінник, для нагрівання до 20°C. Наступним на шляху транспортування повітря є «горище», після якого він, проходячи фільтри стелі, повертається в бокс, маючи швидкість 0,22 м / сек. Слід контролювати температуру, через те, що при перегріві повітря починає утворюватися конденсат. У цьому випадку, як і при неправильній експлуатації, відбувається передчасний знос деталей і механізмів. В системі передбачений механізм захисту. У разі позапланового відключення, припиняється подача тепла, щоб не допустити перегріву.

Наступними на шляху повітря – фільтри тонкого очищення. Щоб не виникали завихрення всередині камери, такі пристрої розташовуються на стелі. Потік надходить з верхньої частини камери, і рухається вниз по контуру автомобіля. Спеціальні фільтри, розташовані на підлозі, не допускають попадання фарбника на підлогу. Ці ж фільтри пропускають лакофарбовий туман. Продування камери проводиться швидко, всього п’ять хвилин, за допомогою заслінки, яка управляє рециркуляцією. Після закінчення цих операцій камера включає режим сушки.

НАСТУПНИЙ ЕТАП РОБОТИ: РЕЖИМ СУШІННЯ
Принцип роботи фарбувальної камери для автомобілів містить ще один важливий момент: після проведення самої фарбування, потрібно в певному режимі здійснити його сушку.

Перед включенням режиму сушки, автоматично відключається витяжна вентиляція, автоматично пов’язана з відкриттям рециркуляційної заслінки. Щоб лакована поверхня не стала матовою, здійснюється додатковий (від 10 до 15 відсотків) забір свіжого повітря. Таке підживлення повітрям запобігає сильне насичення камери парами розчинників.

Такий режим роботи дозволяє системі бути більш ефективною і витрачати на 40% менше тепла й електрики, ніж в режимі забарвлення. Пояснюється це просто: в режимі фарбування потрібно багато повітря для розподілу барвника і потрібна постійна температура, а також циркуляція повітряних мас.

Одним з варіантів для проведення фарбувальних робіт автомобілів може бути фарбувальна камера з водяною завісою, принцип роботи якої в основному такий же, а відмінність полягає в способі видалення лакофарбових парів. У таких камерах встановлюються спеціальні водяні завіси для фарбування великогабаритних вузлів і окремих деталей.

ПІДГОТОВКА І ФАРБУВАННЯ ПЛАТФОРМИ
При включеному режимі рециркуляції, повітря, проходить через фільтри попереднього очищення, одночасно з цим він підігрівається. Потім, відбувається включення вентиляційної системи, яка забезпечує таку ж швидкість руху повітряного потоку, як і при фарбуванні автомобіля. Обов’язково, 10-15% залученого повітряного обсягу потрібно викидати назовні, замінюючи чистим повітрям. Робоча температура в камері повинна становити не менше 80°C.

Щоб дізнатися більше про принцип дії фарбувально-сушильної камери, познайомитися з різними режимами робіт потрібно зайти на сайт компанії. Там у доступній формі описано весь механізм проведення подібних робіт і конкретно описаний сам принцип роботи фарбувальної камери в Техсервіс Веко.