Обслуживание и ремонт дробеметного оборудования

Обслуговування та ремонт дробоструминного обладнання

Дробоструминне устаткування використовується для очищення робочих поверхонь шляхом спеціального бомбардування їх дрібними частинками в вигляді дробу. Звідси, власне, і походить назва цих агрегатів.

Компанія Техносервіс ВЕКО знаходиться в Києві і займається виробництвом, сервісним обслуговуванням і ремонтом цих пристроїв. Якщо врахувати, що компанія виробляє і обслуговує устаткування, призначене для фарбування і подальшої сушки поверхонь, дробоструминні установки є первинною частиною всього виробничого циклу.

Застосування дробоструминного обладнання

Як і було сказано, їх застосовують для вирівнювання поверхонь перед процедурами фарбування та грунтування. Але є й інші області застосування:

  • видалення окалини та слідів старих лакофарбових покриттів;
  • очищення від бруду, корозії та інших сторонніх субстанцій;
  • надання декоративного вигляду металевим виробам;
  • створення міцної поверхні перед куванням;
  • збільшення терміну служби металевого виробу.

Є таке поняття, як втома металу. Згодом вироби з цього матеріалу поступово втрачають свої властивості незалежно від зовнішніх та інших впливів. Дробоструменнева обробка цей процес уповільнює. Крім цього, поверхні після подібної процедури надійно захищаються від тріщин, подряпин, корозії і можливих відколів.

Дробоструминне устаткування особливо затребуване в ливарному та трубопрокатному виробництві, машинобудуванні та інших суміжних сферах.

Комплектація дробоструминних установок

Слід враховувати, що дробоструминне обладнання являє собою камери, причому, стаціонарні. Стінки цього виробу виготовлені з матеріалу підвищеної міцності, як правило, їх виготовляють зі сталі підвищеної стійкості. Для підвищення захисних властивостей додатково застосовується. наприклад, армована гума. Щоб уявити собі навантаження, яку ці конструкції можуть витримувати, треба знати, що викид абразивного дробу в таких установках може сягати швидкості 1000 кг в хвилину.

Як правило, подібні установки комплектуються безпосередньо камерами очищення, забезпеченими системами вентиляції, системою подачі абразивної суміші, повітрянними каналами і пристосуваннями для точного метання дробу.

Типи дробоструминних установок

Найпоширенішим є обладнання барабанного типу. Предмети, що знаходяться в камері, обробляються за принципом пральної машини. Зрозуміло, що таким чином обробляти можна тільки невеликі вузли та деталі.

В окрему категорію виділяються установки, призначені для обробки листового і профільного прокату, труб і аналогічних зварних конструкцій.

Дробемет з конвеєрним транспортером призначені для обробки великої кількості виробів невеликого розміру, вони використовуються, в основному, для видалення окалини.

Є взагалі оригінальна конструкція з так званим поворотним столом. На нього викладаються вузли та деталі, які підлягають очиенню, і стіл починає обертатися. Одночасно направлено подається дріб. Така обробка має дуже високу ефективність, правда, низ кожної деталі доводиться обробляти додатково.

У всіх видах подібних установок дріб може використовуватися повторно. Для цього застосовується особлива система її збору.

Щоб ці механізми функціонували нормально, їх потрібно періодично контролювати і обслуговувати. Абразивна суміш повинна надходити в рівних об’ємах. Дріб повинен використовуватися тільки належної якості. І, нарешті, вузли даного агрегату потребують періодичного огляду.