Кантователь

Кантувач

Кантувач

Щоб зрозуміти, для чого потрібен кантувач, слід вивчити його види, особливості пристрою, функціональність, спосіб монтажу. Пристрій служить для зміни положення заготовки або конструкції в просторі, за допомогою розвороту навколо осі на задану величину (90 або 180 градусів). Агрегати працюють за принципом примусового коригування центру тяжкості об’єкта за допомогою механізованого або ручного приводу. У дробоструминних та фарбувальних камерах компанії TWEKO ¦зазначена процедура полегшує обробку виробів з усіх ракурсів.

Різновиди кантувачів

Робочі характеристики, розміри та інші вимоги до пристроїв регулюються нормами ГОСТ 30295 (96). Між собою агрегати відрізняються виконанням, конструктивними здібностями, габаритами.

Види кантувачів за принципом дії:

  • Центрові модифікації повертають деталь навколо осі, що проходить через об’єкт.
  • Пристрої з важелями працюють із виробом по напрямній лінії поза деталі.
  • Ланцюгові моделі функціонують за допомогою гнучкої тяги, на якій розміщена конструкція, що обробляється.
  • Варіанти з кільцями, що охоплюють повністю заготовку.
  • Роликові прилади орієнтовані обслуговування об’єктів з круглим профілем.

Підлогові кантувачі відрізняються збільшеними габаритами та вагою, розраховані на масивні вантажі. За швидкість роботи відповідають вбудовані приводи, що забезпечують підтримку високої інтенсивності маніпуляцій. Мобільною альтернативою є траверси, з ручним керуванням або електродвигуном, здатні не тільки обертати, а й транспортувати предмети.

Конструктивні особливості та застосування

Знаючи, для чого потрібен кантувач, неважко вибрати потрібний варіант, з урахуванням передбачуваного навантаження, типу робіт, супутніх моментів. Агрегати з одним рівнем свободи фіксують виріб статично або з переміщенням траєкторії осі обертання. Модифікації з двома ступенями спрямованості кантують виріб у вертикальній та горизонтальній площині.

Конструкції пристроїв базуються на використанні важільних, зубчастих, кулачкових, «мальтійських» механізмах, що відповідають за уривчастий хід ланки на виході. У камерах, де виконуються складальні, підготовчі та фарбувальні роботи, монтують ланцюгові обертачі. Вони дозволяють зафіксувати конструкцію в максимально зручному положенні. Крім того, допускається поворот виробів безпосередньо під час робочого процесу. Ланцюг захоплює вантаж із різних сторін, гарантуючи надійну фіксацію.

Відповідність державним вимогам

Компанія Tweko використовує кантувачі, що відповідають нормам ГОСТ. При обслуговуванні великогабаритних конструкцій експлуатуються моделі напольного, стаціонарного або роликового типу. Вони оснащені регулятором швидкості, підходять для завантажених об’єктів.

Висота кантувачів від нижньої частини основи до обертальної осі, см (гранична вантажопідйомність, кг):

  • центровані, з важелями, кільцями – 50-125 (50-4000);
  • роликові – 130-300 (5000-300000);
  • з ланцюгом – 125-200 (4000-25000).

Стаціонарні модифікації книжкової конфігурації спрямовані на камери та комплекси, призначені для обробки металів. Вони розраховані на кантування штрипсу, рулонів сталі, дроту.

Перевага агрегатів полягає у можливості обертання на 90 градусів із надійним фіксуванням захватних механізмів. Значну роль грає впроваджений у конструкцію електричний двигун або гідропривод. На об’єктах, де виконується обслуговування виробів круглої форми, застосовуються роликові пристрої у стаціонарному виконанні.

Критерії вибору

Враховуючи, для чого потрібен кантувач, необхідно зіставляти інші параметри, що впливають на продуктивність та швидкість робіт.

Увага звертають на наступні показники:

  1. Вантажопідйомність. Від цього параметра залежить сила пристосування для обслуговування вантажів різної маси.
  2. Гранична висота підйому впливає обробку деталі з усіх сторін у вільному доступі.
  3. Функціональність, що включає спосіб кріплення заготовки, обертання її вертикалі, горизонталі, дистанції переміщення.
  4. Наявність коліс, що полегшують транспортування агрегату будь-яку точку об’єкта, цеху чи камери.
  5. Міцність та розрахунковий термін служби.

Стаціонарний кантувач складається з декількох секцій, є найпотужнішим у своєму сегменті, комплектується приводами та редукторами на електричній тязі. На відміну від підвісного аналога, машина не вимагає кран-балки, підходить для обробки важких та великогабаритних предметів. Управління процесом здійснюється пультом, як опції пропонується підсвічування робочої зони, звуковий сигналізатор, регулятор швидкості обертання.